VELKÉ AREÁLY NA BAVORSKÉ  A RAKOUSKÉ STRANĚ ŠUMAVY

 

Skizentrum Mitterdorf

mitterdorf_s

Tento areál není úplně posledním výkřikem techniky. Avšak disponuje slušnou dvousedačkovou lanovkou se sjezdovkou 1,5 km dlouhou a četnými vleky - kotvami všech obtížností. Parkoviště zdarma. Umístění - obec Mitterfirmiansreut. Večerní lyžování (jen na kotvě). Sjezdovky denně upravovány. Zasněžování. Cenová politika velmi "přátelská" pro rodiny s více dětmi - pro takové rodiny je zde lyžování levnější než na Zadově. Vzdálenost z Horské Kvildy 43km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

Arber (Javor)

arber_s

Jednoznačně nejlepší areál v celé západní Šumavě. 2 dlouhé sedačkové a 1 kabinová lanovka, několik vleků. Nejdelší a nejkvalitnější večerní lyžování na celé Šumavě. Parkování zdarma. Vyšší cena, ale srovnatelná se Špičákem. Česká verze internetových stránek. Podíl českých klientů někdy i přes 50 %.Trasa: Horská Kvilda-Rejštejn-Hartmanice-Železná Ruda-Arber. Vzdálenost z Horské Kvildy - 58 km. Doporučení autora: vhodná kombinace s bazénem v Bad Kötztingu. Špičková kvalita za přijatelnou cenu. Veškeré informace zde. Trasa zde.

Hochficht (Smrčina)

hochficht_s

Nejlepší areál ve východní části Šumavy a zřejmě i na celé Šumavě. 3 sedačkové lanovky (nejdelší 1600 m) a několik delších kotev. Celý areál harmonicky propojen. Parkoviště zdarma. České internetové stránky. Ze zde uvedených areálů nejdražší a nejvíce navštěvovaný - prázdninové víkendy mohou být fronty. Relativně daleko - vzdálenost z Horské Kvildy 83 km. Hodně českých lyžařů (skibusy z Lipenska a Českých Budějovic). Trasa: Horská Kvilda-Kvilda-Horní Vltavice-Strážný-(u Philippsreutu odbočit doleva) Bischofsreut-Haidmühle-Altreichenau-Neureichenau-Läckenhäuser-Schwarzenberg-Klaffer am Hochficht-Hochficht(areál). Veškeré informace zde. Trasa zde.

::2018 Všechna práva vyhrazena - Obecní úřad Horská Kvilda ...::