VĚTŠÍ AREÁLY V ČR


Zadov

 

Klasický lyžařský areál s novou sedačkovou lanovkou. Trasa Horská Kvilda - Nový Dvůr (doleva), LA Zadov. Často fronty. Večerní lyžování. Zasněžování. Vzdálenost z Horské Kvildy 15 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

 

Nové Hutě

 

Jedná se vlastně o 2 malé nezávislé areály, nepropojené jedním tarifem. Vleky Tatrapoma. Trasa: Horská Kvilda - Pláně - Penzion Babůrek - Nové Hutě. Vzdálenost z Horské Kvildy 13 km. Veškeré informace zde a zde. Trasa zde.

 

Kašperské Hory

 

Areál na pomezí malých a větších, vlastně jen jedna louka s 2 vleky a dobrou propagací. Večerní lyžování. Zasněžování. Přístup - nejlépe z Rejštějna doprava po staré rejštejnské silnici, projet rovně celou obec až k vleku. Dobře označeno. Parkoviště zdarma. Vzdálenost z Horské Kvildy 19 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

 

Železná Ruda - Špičák

 

Největší lyžařský areál na české straně Šumavy, nová sedačková lanovka. Sjezdové tratě všech stupňů. Vyšší ceny, často fronty. Večerní lyžování. Zasněžování. Trasa: Horská Kvilda-Rejštějn-Hartmanice-Železná Ruda-Špičák. Dobře označeno. Placené parkoviště. Vzdálenost z Horské Kvildy 51 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

 

Železná Ruda -Belveder

 

Méně vytížený areál vhodný i finančně pro rodiny s dětmi. Večerní lyžování. Zasněžování. Trasa: Horská Kvilda-Rejštějn-Hartmanice-Železná Ruda. Placené parkoviště. Vzdálenost z Horské Kvildy 46 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

 

Železná Ruda - Pancíř

 

Sedačková lanovka staršího typu 2739 m dlouhá - pomalá, beznadějně zastaralá, spíše do pěkného počasí. Slušné převýšení (347 m), vhodné pro rodinné lyžování. Bez večerního lyžování. Není umělé zasněžování. Trasa stejná jako na Špičák, po pravé straně silnice parkoviště přímo u lanovky. Placené parkování. Vzdálenost z Horské Kvildy 50 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.

 

Hartmanice

 

Areál na pomezí malých a větších. Vlek necelých 600 m dlouhý. Areál trpí díky nízké nadmořské výšce problémy se sněhem. Trasa: Horská Kvilda - Rejštejn - Hartmanice. V Hartmanicích nejprve na náměstí doleva směr Železná Ruda, pak za kostelem opět doleva. Cenově přijatelné. Bývá většinou volněji. Večerní lyžování. Zasněžování. Vzdálenost z Horské Kvildy 28 km. Veškeré informace zde. Trasa zde.


::2018 Všechna práva vyhrazena - Obecní úřad Horská Kvilda ...::