Vítáme vás na stránkách Informačního střediska Horská Kvilda

 

Aktuální otevírací doba:

 červen: 

pondělí: zavřeno

út - ne: denně 10:00 - 16:00 hod

 

 

Široký výběr knih se šumavskou tématikou, kalendářů a rukodělných výrobků - výrobky ze dřeva (např. betlémy, krásné dřevěné misky, dřevěné ozdoby do oken), skleněné výrobky (šperky, svícny, vinuté perly), keramika, dobroty a lokální specialita - šumavské bylinné víno, medovina, bobky, med, borůvková, brusinková marmeláda i sirup, a další.

ZBOŽÍ Z INFORMAČNÍHO STŘEDISKA LZE POSLAT I POŠTOU.

Zájemci o odeslání zboží volejte na tel. č.: 725 551 894

nebo na pište na e-mail: IShorskakvilda@gmail.com

 

 

Zajímavé knihy a knižní novinky :

- "Osudy ze šumavských chalup", Jan Voldřich. Publikace navazuje na autorovu prvotinu „Příběhy ze šumavských chalup“, věnované popisu historie osídlení Šumavy a Stašska a Zdíkovska. V knize se autor zabývá osudy dřívějších obyvatel Stašska a Zdíkovska.

- "Zmizelá Šumava - S Emilem pěšky", Emil Kintzl, Jan Fischer. Tato kniha je jedinečný turistický průvodce, povede vás po stopách polozapomenutých šumavských příběhů. Jednotlivé trasy a příběhy doplňují současné i archivní fotografie, díky nimž můžete porovnávat, jak jednotlivé části Šumavy vypadaly dříve. 

- " Šumavské pohádky paní tmy" - Jana Zábranská Halbhuberová, Tereza Halbhuberová. Autorka, sama žijící v jednom kouzelném místě na Šumavě, napsala třináct netradičních příběhů z prostředí, kterým je obklopena. Jejich hlavní hrdinové statečně zůstávají mnoha nesnází, a věří na zázraky, tak se i dějí…  íte, že je svět i přes všechna trápení krásný a plný lásky? Začtěte se do knihy a nebudete litovat.

- "Akce Kvilda" - autor Pavel Švec. Příběh převaděče, který se před StB skrýval deset let ve skříni.

- " Učitel na Šumavě" - Emil Kintzl vypráví Jaroslavu Soukupovi. Pan Kintzl vzpomíná ....S  úsměvem vypráví skutečné příhody, které zažil, když jako mladý učitel začínal v zapomenutých šumavských vesničkách.

- "Se VII. sborem do šumavských Sudet". Nacistickou fotografickou knihu „Mit dem VII. Korps ins Sudetenland“ vydalo koncem r. 1938 Ústřední nakladatelství NSDAP v Mnichově. Bylo to po násilném připojení pohraničních území Československa k Velkoněmecké říši. Na 230 unikátních fotografií dokumentuje průběh operací wehrmachtu mezi šumavskou Železnou Rudou a Českým Krumlovem. Kultovní titul se postupně stal nemilosrdným svědectvím o tzv. velkém osvobození sudetských Němců od útlaku Čechů.

- "Prameny Vltavy" autorka Petra Klabouchová. Detektivní současnosti, odehrává se na pozadí skutečných historických událostí spojených s přísně tajným koncentračním táborem Prameny Vltavy.

- "Toulání Šumavou a Pošumavím 2" autor Josef Pecka. Profesionální šumavský průvodce Josef Pecka zve čtenáře na další trasy, které křižují jeho oblíbené pohoří z obou stran hranice.

"Zvony pro Šumavu" - PhDr. Vladimír Horpeniak a Ing. Eva Brosch . Česko-německá pamětní publikace pojednávající nejen o projektu ZVONY PRO ŠUMAVU, ale io místní historii zvonů.

"Šumava mezi dvěma národy"   - autor Robert Steun. Kniha vzpomínek polesného ze Zlaté Studny u Horské Kvildy. Strhujícím způsobem popisuje dění a události v nejhorším období, které český národ zažil - 2. světovou válku, dění a atmosféru před válkou i během ní, kdy se stal policistou, pracoval pro tajnou zpravodajskou službu a byl dvakrát vězněn nacisty, ale i poválečné roky, kdy se v roce 1949 přestěhoval s rodinou na Zlatou Studnu. Autor se v knize zabývá národnostní otázkou, soužitím Němců a Čechů, kteří sdíleli stejné území. Jeho rodiče se ho to sice bytostně týkali, - "Moji rodiče byli Němci, mou vlastí Čechy. Jsem tedy dítětem svých, nebo synem své vlasti? ..."

" České Žleby - Böhmisch Röhren" - autor Luděk Němec . Velmi zajímavě zpracovaná historie této osady.

 

 

 

 

 

Provozovatel : Anja Brands

 

Telefon725 551 894

              

E-mail: IShorskakvilda@gmail.com

 

Umístění informačního střediska : Budova Obecního úřadu v Horských Kvildě čp.40 zobrazit na mapě

 

V otevírací době jste zdarma v budově v provozu veřejné toalety.

 

                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

::Tento web nevyužívá Cookies. :: 2022 Všechna práva vyhrazena - Obecní úřad Horská Kvilda ::